Aktuality

Aktuality

Aktuality a nové články můžete třídit dle kategorií v horním menu.První trimixový kurz v Planet

Koncem července roku 2000 polský ITDA Instructor Trainer Krzysztof Benducki uskutečnil první trimixový kurz v Planet Divers.

Ela, Kris, Hamada a Petr před základnou

 

Koncem července 2000 zavolal na základnu Krzysztof, že je v Hurghádě a jestli může přijet s maželkou na 2 týdny a jestli už někdo v Dahabu připravuje trimix.
Druhý den dorazili, Ela a Kris, oba velice příjemní lidé. Připravili jsme si dvojčata a postupně jsem je provedl po všech zajímavých hlubších lokalitách. 
Kris planoval  několik trimixových ponorů se svou ženou v rámci dokončení  trimixového kurzů a vzhledem k mým zkušenostem s technickým i jeskynním potápěním, nabidnul mi, abych se připojil ke kurzu. Plnění trimixu jsem zařidil u přátel v sousední základně Orca Divers.
Následovalo několik dní cvičení v mělké vodě, střílení bojek, zastavky podle runtimu, simulace i skutečné ponory s normoxickým trimixem. Teorie se probirala u snídaně či u večeře v Sharku, a večer ještě výpočty, planování, atd.
A následovaly 2 závěrečné ponory na 80 a 90 m: pochopitelně Blue Hole a Neptun Cave pod Kaňonem. Při této přiležitosti Kris s Elou čásetčně prozkoumali malý kaňon pod jeskyní v hloubce 90 m a nazvali jej Elisabeth Canyon. 
A 8. srpna jsme složili závěrečné zkoušky.

Mezi tím jsme diskutovali nad možnosti plnění nitroxu a trimixu v Planet, planovali jsem společné akce, kurzy pro v Dahabu pro jeho studenty... a chystali jsem se na ponor do 120 m. Avšak náhla blokáda páteře mi nedovolila se toho ponoru již zúčastnit, za to získané zkušenosti odstartovaly éru technického potápění v Planet Divers.
 

 Diplom ITDA TMX Diver

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect