Jak na Sinaj a do Dahabu?

Pro jednotlivce a skupinky, kteří chtějí zvolit individuální dopravu na Sinaj, uvádíme pár informací a rad na cestu.
Pravidelně zajišťujeme dopravu z letiště v Sharm el Sheikh do Dahabu a zpět, případně i z Káhiry.

Autobusem z Kahiry na Sinaj
Minibusem do Dahabu
Trajekt Hurghada-Sharm MV Eidtravel

Trajekt Hrghada - Sharm MV Seajet

Letecky do Káhiry

Přímý let do Káhiry pravidelnými linkami ČSA byl zrušen. Alternativou je Egypt Air..

Letecky do Sharm el Sheikh

Z Prahy, Brna, Ostravy
Několik charterových letů týdně, cestovní kanceláře používají letadla ČSA, Travel Service a egyptské letecké společnosti AMV.

Ze Slovenska
Od roku 2001 lítá v letní sezóně charter z Bratislavy, případně Košic.

Z Německa
Charterové lety do Sharm el Sheikh z Mnichova, Berlína a jiných německých měst, možnost obejdnání přes internet. Obvyklá cena je asi 300-400 EUR a pokud máte štěstí můžete letět na "last minute" z Mnichova za 150 EUR tam i zpět. 

Z Polska - z  Krakowa, z Katowic, z Wroclawi
Odletové dny se často mění, obvykle bývají v úterky. Cena kolem 1350 PLN vč. tax (cca 8 500 Kč)

Káhira - Dahab

Pro skupiny i jednotlivce zajišťujeme transfery z letiště v Káhiře do Dahabu klimatizovaným autobusem nebo mikrobusem. Cesta trvá asi 8 hodin, osobním autem 7 hodin.
Letecky: Egypt Air má pravidelné lety z Káhiry do Sharm el Sheikh za 300-400 EGP v jednu stranu.
Taxi: Individuální turisté si mohou najmout přímo před letištěm osobní taxi až do Dahabu (80 - 100,- EUR, plaťte až v Dahabu, nebo levněji mimo letiště), případně mikrobus pro 10-14 osob (cca 120-130 EUR).
Autobus: East Delta Travel zajišťuje dopravu linkovými autobusy, které odjíždějí z Abbassyia Station v Káhiře. Na Abbassyia Station se dostanete z letiště (nebo z centra Káhiry) taxíkem za 30 EGP anebo místní dopravou za 0,5 EGP.
Autobusy do Dahabu odjíždějí v 8.30, 13.00, 17.00, 19.00 a 23.00 hod. Cena je od 50,- do 90,- EGP a cesta trvá asi 9 hodin. V Dahab City už čekají u každého autobusu taxikáři, kteří Vás odvezou ty 3 km za 5 EGP/osobu (nebo 10 EGP za celý taxi) až k základně Planet Divers, nacházející se v turistické čtvrti Masbet.

Luxor - Hurghada - Sharm el Sheikh - Dahab

Autobus: Jeden spoj East Delta Travel denně z Luxoru přes Hurghadu a Suez do Dahabu. Odjezd z Luxoru v 17:00 hod., Hurghada asi 21:00, příjezd do Dahabu následující den ráno v 9:00. Cena 90 EGP. V opačném směru odjíždí z Dahabu do Luxoru v 16:00 hod.

Trajekt: Mezi Hurghadou a Sharm el Sheikh se plaví rychlá loď "Eid Travel" nebo "Seajet". Plavba trvá 1,5 hod., Cena 250 EGP (30 EUR). >> Jízdní řád: Eid Travel - mění se dle sezóny, většinou 5x týdně, kromě pátku a neděle.

Sharm el Sheikh - Dahab

Témeř u každého příletu charteru z Prahy čeká náš minibus na naše zákazníky, můžete se připojit, informujte nás předem.
Taxi: před letištěm nebo v přístavu čeká mnoho taxi. Běžná cena za taxi do Dahabu je 40-50 EUR, snad po dlouhém smlouvání 35 EUR (pro naše zákazníky zajišťujeme taxi za 35 EUR bez smlouvání).
Autobus: Z Sharmu jezdí denně několik autobusů do Dahabu za 20-30,- EGP.

Eilat - Taba - Dahab

Z izraelského Eilatu nejezdí přímo do Egypta žádná doprava, hraniční přechod do Taby je nutno zdolat pěšky. Od letiště v Eilatu jezdí na hraničnímu přechodu místní doprava za 6 NIS na osobu anebo si můžete vzít taxi za 25 NIS pro 4 osoby. Při výstupu z Izraele je nutno uhradit výstupní poplatek 65 NIS (22 USD).
Taxi: Před hraničním přechodem v Tabě čekají minibusy a taxiky. Pokud se částečně naplní turisty, cena do Dahabu je asi 40 EGP na osobu. Taxi do Dahabu stojí asi 200-250 EGP. Při výjezdu z Taby je nutno uhradit nějaký hraniční poplatek 35 EGP za vstup do Egypta.
Autobus: Z Taby jsou asi dva autobusové spoje denně do Dahabu, cena 20-30 EGP.


PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect