Sinajský poloostrov

Sinajský poloostrov

Území Sinaje spojuje Asii s Afrikou a v průběhu dějin tvořilo důležitou křižovatku, přesto jeho jižní oblasti byly málo přístupné a dlouho neprobádané.
Dnes tu vyrůstají superluxusní letoviska přímo v sousedství beduínských osad.Tajuplný Sinaj

Sinai - unikátní kombinace dlouhé historie, divoké nezkrocené přírody a nevšední spirituality a tajuplnosti.

Satelitní snímek Sinaje, Egypt
Sinajská poušť - Egypt 
Před 50 miliony let se, kdy začalo vznikat Rudé moře se rozestoupily doposud spojené kontinenty Afriky a Asie. Tehdy vznikl Sinajský poloostrov spojující dodnes oba staré kontinenty a od té doby tvořil důležitou křižovatku dějin této oblasti. První doložené nálezy o osídlení Sinaje pocházejí z období 30 tis. let před Kristem. 
Již semitské kmeny hledaly na Sinaji měď a drahokamy (tyrkysy), poté si egyptští vládci podmánili "Zemi tyrkysů" a dobývali zde jak drahokamy, tak zlato i měď. 
Tudy procházely hordy nomádů z Asie do Egypta. Také Mojžíš vedl Sinajským polostrovem Izraelity z Egypta na Blízký východ. Faraonské armády procházely Sinajem do Palestiny a Alexandr Veliký tudyx dobýval Egypt. Tímto územím putovala Marie s Ježíšem z Palestiny a pak se zase vracela. Turečtí vládci opět dobývali Egypt a v novověku i Napoleon projížděl tudy z Afriky do Asie a v průběhu XX.století následovaly další armády. Název SInai je už použit i v Bibli, avšak  původ tohoto názvu je neznámy.
Sinajská poušť, Egypt
Sinajský korab - velbloud dromadér

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect