Technické potápění

Technické potápění

Tam, kde končí rekreační potápění, začíná potápění technické - jinými slovy umění, jak se potápět hlouběji a déle a vrátit se bezpečně na hladinu. A zrovna Dahab je jako stvořený pro tekkies.Technické potápění

Dahab se postupně stává Mekkou technických potápěčů - tekkies.

Priprava pred ponorem, Dahab
Wagner, Dahab
Yoorek, Dahab
Yoorek, Dahab

Zajímavé hluboké lokality jsou tu dostupné přímo ze břehu, kam se tekkie nechá dovézt džípem. Nekonečné dekomprese lze trávit u útesu pozorováním života, místo tvrdnutí na laně v prázdném prostoru. A po ponoru se dá vklidu v pelešárně popíjet čaj a dýchat kyslík.
Rovněž atmosfera Dahabu je jakoby stvořena pro tekkies - uvolněná, nekonvenční. Večery v pelešárně plynou zvolna u vyprávění a planování zajímavých ponorů. Jen některé základny v Dahabu poskytují dostatečně profesionální zázemí pro tekkies.

Plnící stanice plynů:

Již od roku 2000 plníme směsi pro technické potápění. Naši technici získali během této doby bohaté zkušenosti a patří zřejmě k těm nejlepším v Egyptě. Plyny objednané i pozdě odpoledne jsou připravené během noci na následující den i pro větší skupinu. K dispozici jsou pochopitelně kyslíkové a heliové analyzátory. Každý potápěč musí svou směs analyzovat a podepsat v deníku plnící stanice (Bledning Logbook).

Michácí panel L&W:
Nitrox 22-99%, Trimix, Heliar, Heliox s přesným digitálním manometrem a přidávnými filtry pro doplnění směsi vzduchem z kompresoru.
Kontinuální plnění:
Plnění standardního Nitroxu 22-40% pro rekreační potápění. Vzhledem k tomu, že Nitrox 32% poskytujeme v ceně základního potápění, denně připravuje desítky lahví nitroxu.

Výzbroj pro technické potápění:

Kromě základní potápěčské výzbroje jsme vybavení speciální výstroji pro kurzy technického potápění až po náročné trimixové ponory.

Potápěčské láhve:

Láhve s dvouventily:
Hlinikové 11,2 litrů (80 cuf)  a 13,5 (100 cuf) s dvojitými ventily LOLA (DIN)
Ocelové 15 a 20 litrů s dvojitým ventilem LOLA (DIN)

Sestavy pro technické potápění:
Běžně je k dispozici 20-25 kyslíkově čistých dvojmontáži a další můžeme dle potřeby sestavit, přesto doporučujeme, aby zájemci si předem svá "dvojčata" rezervovali.
Hlinikové 2x12 litrů s pevným uzaviratelným můstkem (DIN/INT)
Hlinikové 2x14 litrů s pevným uzaviratelným můstkem (DIN)
Ocelové 2x15 litrů s uzaviratelným můstkem (DIN)
Ocelové 2x20 litrů s uzaviratelným můstkem (DIN)

Boční láhve (dekompresní:
Hlinikové LUXFER 6, 8, 10 i 12 litrů s ventily DIN/INT - kyslikově čisté (i kompatibilní) vhodné pro dekompresní i cestovní plyny (stage tank)

Dýchací automatiky:

Posseidon Jet Stream
Apex 100 s hadicí 200 cm
Apex 40 (originál pro kyslík)
Scubapro MK 20/GT250 s hadicí 210cm

Technická křídla:

Zeagle, Lola, OMS a Dive Systems


Skutry, Dahab
Planet panel, Dahab
Lola ventily, Dahab
Lola twin, Dahab
Stage8L, Dahab
Yoorek, Dahab
Tecdiver, Dahab
Yoorek, Dahab

Kurzovní lístek


100USD1 763
100EUR2 119,18
100GBP2 396,85
100RUB 30,48