Výlety po Sinaji a ještě dál...

Výlety po Sinaji a ještě dál...

V dosahu jednodenního výletu se nachází na Sinaji a v okolí mnoho zajímavosti a památek.Káhira - pyramidy, muzeum a bazary

Káhira, triumfální velkoměsto na březích Nilu, oficiálně nazývané Al-Qāhirah je hlavním a největším městem Egypta, které obývá více než 16 milionů obyvatel. Město je úžasné svým neutichajícím cvrkotem celých 24 hodin denně.

Pyramidy v Gíze, Káhira
Cheopsová pyramida, Káhira
Pyramida v Sakhaře, Memfis

V těsné blízkosti Káhiry leží pyramidy, jež jsou pro mnohé turisty synonymem Egypta. Nejznámější z egyptských pyramid je Cheopsova pyramida v Gíze, nacházející se právě na hranici města; opodál nalezneme pyramidu Mykerinos, Chepren i proslulou Sfingu.
Samotné velkoměsto nabízí mnoho historických monumentů: starověké chrámy, podzemní chodby a kostely, křesťanské i monumentální islámské stavby a samozřejmě majestátní Egyptské muzeum historie. Muzeum má 107 místností - v prvním patře jsou gigantické sochy, v horním patře sochy menší, šperky, Tutanchámonův poklad a mumie. Mumie můžete nalézt v samostatné místnosti, kde se platí extra vstup. Celkově je v muzeu vystaveno přes 150 tisíc relikvií ze starověkého Egypta. Aby si návštěvník mohl prohédnout opravdu všechny, musel by zde strávit 9 měsíců.
Nejstarší částí města je islámská Káhira se slavnými muslimskými monumenty. Mnoho z nich bylo postaveno Fatimidskými chalífy, kteří také založili celé původní město. Citadela a mešita Mohammeda Aliho jsou dvě místa, která by měl navštívit každý cestovatel. Citadela byla postavena muslimským chalífou ve 12. století a je z ní skvělý výhled na celé město. Vevnitř můžete navštívit muzeum vojenství.
Obchodním uzlem Káhiry je bazar Chan al-Chalili, kde se začalo obchodovat už v roce 1382. Nyní zde nalezete nepřeberné množství obchůdků se zlatem, stříbrem, šperky, suvenýry, oděvy a ručně vyráběným zbožím. Samozřejmě o cenu musíte smlouvat.

Program výletu:
Cesta autobusem trvá sedm hodin a vyjíždí se v jednu hodinu v noci. Příjezd do Káhiry bývá mezi sedmou a osmou hodinou ranní. První cesta vede k pyramidám a Sfinze, kde je zajištěn i oběd. Po něm navštívíte Národní muzeum, projedete si vyhlídkovou trasou celé město, především jeho starou část, včetně města mrtvých, projdete se po tradičním bazaru Khan el Khalily. Odjzed z Káhiry bývá obvykle v 18 hodin a návrat do Dahabu po půlnoci následujícího dne.
Cesta letadlem trvá hodinu, na letišti je však dobré být o hodinu dříve. Prohlédka Káhiry je obdobná jako při cestě autobusem, navíc navštívíte ještě Citadeu Saladyna. V ceně výletu je oběd a odborný výklad, většinou v anglickém jazyce, na přáná lze zařídit i česky mluvícího průvodce.

Praktické rady na cestu:
Lepší je vzít si lehké dlouhé kalhoty nebo sukni kvůli návštěvě mešity, samozřejmostí je dostatečné množství vody.

Muzeum historie
Mešita
Sfinga a pyramidy, Káhira
Káhira - muzeum

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect