Výlety po Sinaji a ještě dál...

Výlety po Sinaji a ještě dál...

V dosahu jednodenního výletu se nachází na Sinaji a v okolí mnoho zajímavosti a památek.Pouštní safari: Barevný a Bílý kaňon

Jednodenní výlet džípem do pouště, bravurní jízda mezi bizárními skaly, pěší průchod Barevným i Bílým kaňonem, odpočínek a pohoštění v beduínské oáze.

Barevný kaňon - Coloured Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)
Kamenný hřib - Mashroom Rock (Desert Safari)
Desert Jeep Safari, Sinai

Barevný kaňon - Coloured Canyon

V pískovcovém pohoří na sever od Nuweiby vytvarovala voda dlouhý úzký kaňon, jehož stěny se týčí až do výše 30 m. Písčité dno místy narušují skalnaté vodopády, jindy jsou zde zaklíněné balvany, pod nimiž se dá proplížit... Nepochopitelně vytvarované stěny z barevného pískovce hrají různými odstíny žluté, hnědé a červené barvy, podobně jako ve skalním městě Petra. 
Průchod kaňonem dlouhým 3 km není nijak náročný. Uvnitř je téměř pořád stín a vane chladivý větřík, pouze poslední kilometr po otevřené plání pod sálajícím sluncem může slabší povahy vyčerpat.

Skalnatý hřib - Mashroom Rock

Cestou od barevného kaňonu bývá kratší přestávka u bizarní desetimetrové skály, která se dole zužuje, čímž připomíná obrovskou houbu. Řidič vám ochotně zastaví i u jiných nádherně vytvarovaných skal, abyste si je mohli v klidu vyfotit zblízka.

Bílý kaňon - White Canyon

Bílý kaňon již není tak dlouhý, ani jeho zdolání není nijak náročné. Pouze na začátku je třeba sestoupit z výšky asi 10 m do kaňonu po nepříliš pevném žebříku. Dole Vás ohromí neuvěřitelní ticho. Dál již pohodlně vykračujete po oslnivě bílém písku, drolícím se z bílých stěn kaňonu. Asi po 2 km stěny ustupují a otevírá se nádherný pohled na palmovou ozázu Ein Chodra, kolem níž se „pasou“ velbloudi.

Oáza Ejn Chodra

V oáze roste několik set palem a žije jen pár beduínských rodin. Není tu ani škola, ani zdravotní středisko, dokonce ani elektřina. V uměle vyhloubené jeskyni zde beduíni našli pramenící vodu, kterou hadicemi rozvádějí po oáze. Kromě datlových palem tu rostou např. granátovníky, fíkovníky a další subtropické keře a stromy.
Každý si rád odpočine v zastíněné pelešárně a pozoruje, jak beduínky připravují  vás čaj, plácají placky na rozpálený plech a odhánějí všudypřítomné mouchy. A my zase odháníme děti a kozy... V oáze lze přespat pod širým nebem, strávit romantický večer v srdci Sinaje, upéct kozu či jehně na ohni a oddat se s beduíny relaxaci.

Program výletu:
Obvykle se vyjíždí v 7 hodin ráno džípem Toyota Landcruiser,  návrat kolem 17 hodiny večerní. Výlet zahrnuje oběd a nápoje, případně beduínské pohoštění.

Praktické rady na cestu:
Je nutné vzít si vhodnou obuv, pokrývku na hlavu, např. beduínský šátek, plátěnou košili s dlouhým rukávem (tedy vzdušné oblečení, která zakryje celé tělo), krém s ochranným filtrem a batůžek s vodou (vaše rezerva). Tento výlet v letních měsících doporučujeme jen fyzicky zdatnějším zájemcům.

Barevný kaňon - Coloured Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)
Bílý kaňon - White Canyon(Desert Jeep Safari, Sinai)

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect