Česká potápěčská základna PLANET DIVERS

V roce 1999 tři přátelé založili v malém hotýlku Bamboo House první česko-polskou základnu v Egyptě. Mravenčí práce přinesla brzy ovoce a řada spokojených zákazníků narůstala. V roce 2003 základna byla přestěhována do hotelu Planet Oasis.

Planet Divers, DahabPlanet Divers, Dahab
Planet Divers, Dahab
Planet Divers, Dahab

Základna je umístěna v hotýlku PLANET OASIS situovaném přímo na pobřeží v centru atraktivní turistické čtvrti, asi 50 m od lokality Lighthouse. Souřastí hotelů je i soukromá pláž s lehátky a slunečníky a také domácí útes, lokalitu někdy nazvýanou Bannerfish Bay, kde písčité dno je vhodné pro potápěčské kurzy i nácvik technických ponorů, a v okolním porostu můžete pozorovat mnoho zajímavého života.

Vybavení základny

K hladkému zajištění potápění i větších skupin vystačíme se 2 kompresory Bauer K-180 (620 l/min) a Bauer K-14 Silent Verticus (320 l/min). Dále 300 hliníkových lahví Luxfer o obsahu 12 L a 14 L, z níchž část je vyčleněna pro Nitrox a Trimix, a více než 2300 kg zátěže. Pro větší dýchače máme láhve 15 nebo 20 litrů. V půjčovně je k dispozici 30 potápěčských kompletů výzbroje. Od roku 2000 je na základně v provozu stanice pro kontinuální plnění Nitroxu do 40% pro rekreační potápění, a od podzimu 2005 nabizíme Nitrox 32 zdarma všem certifikovaným potápěčům. Nitrox a Trimix pro technické potápění se míchá pomocí panelu pro parciální míchání Nitroxu i Trimixu. Postupně je doplňována výzbroj pro kurzy technického potápění a náročnější technické ponory. Novinkou jsou i podvodní skutry Aquazzep.

Další služby

Kromě samotného potápění nabízíme i další služby základny jako například:  možnost oplachování vlastní výzbroje v sladké vodě na bázi, poskytnutí plastových přepravek a uzavíratelných skřínek na výzbroj (zdarma). Samozřejmě zajišťujeme i transfery, ubytování a další fakultativní výlety.

planetdivers063.jpgPlanet Divers, Dahab
Planet Divers, Dahab
Planet Divers, Dahab
Planet Divers - 2 kompresory Bauer
Planet Divers - blending panel

PLANET DIVERS

» Planet Divers

RSS feed

Kurzovní lístek


100USDunable to connect
100EURunable to connect
100GBPunable to connect
100RUBunable to connect